Volkskrant Weekpuzzel Zomerquiz 2026
Heeft iemand een hint? Vertaalprogramma al geprobeerd.
Gevonden. Bedankt MVE.
Juut, ik heb ook een kort antwoordt en past in de eindoplossing. Ik ga er vanuit dat het goed is. Zelf ben ik door met een aantal antwoorden te Googelen bij de eindoplossing gekomen. Dit is al eerder als hint aangegeven en het werkt.
Kom niet uit de anagram. Twijfel over antwoord 4-8. Graag nog een hint. Klopt het dat het een kort antwoord is?
@10eke Dat kan, e-mail me maar
Ook deze week zijn er veel vragen om de eindoplossing.
Wie de letters heeft, heeft ook de antwoorden op de tien vragen. Zoals eerder aangegeven, is het met een paar van die antwoorden in combinatie met het thema van de Zomerquiz niet moeilijk om de eindoplossing te vinden - ook als het om een mogelijk minder bekend slachtoffer gaat.
Vraag daarom niet om hints voor de eindoplossing: er moet wat te puzzelen overblijven. En laat ook de bonusvragen nog even voor wat ze zijn: wat daarmee moet gebeuren, wordt in de laatste week duidelijk. Zie de wekelijkse inleiding!
HarryG,
ik zou graag mijn antwoord bij jou willen controleren. Kan dat?
Naar aanleiding van kritiek op de Bonusvraag in week 3 heeft de Volkskrant die vraag vervangen door een andere vraag. De bijbehorende afbeeldingen zijn ongewijzigd.
De gecorrigeerde versie is online te vinden.
De (boek-)titel van die verfilmde Simenon heeft mij naar de juiste krantenpagina geleid.
Gevonden. Dank voor de hulp.
@Tenten Beide antwoorden zijn goed te vinden via Google. Maar wel stapsgewijs. Zoek eerst de titel/misdaad en ga met die informatie verder zoeken.
Heb een naam via google gevonden, denk dat het de goede naam is. Letter klopt in ieder geval. En het bevat een hint; die je overigens pas ziet als je de eindoplossing hebt.
Op de site delpher.nl kun je alle oude kranten inzien. Mooiste is als je de datum weet (te vinden op internet); dan kun je de Trouw van die dag ophalen. Anders bij die site zoeken op een aantal zoektermen.
Evenals voorgaande weken is ook nu de oplossing van de vragen 2 en 3 een struikelpunt. Wie heeft een hint voor deze vragen?
Ik had m al @Alyrh. Dit waren hints van mijn kant.
Ik heb hem!! Even doorzoeken Nataliek31
De hint van HarrieG slaat direct op het nummer. Niet te ingewikkeld doen.
Als je de eindoplossing hebt en die combineert met het gegeven dat deze vraag over muziek gaat:
Er wordt gevraagd naar de titel van een nummer, niet van een album. Of toch wel? Beetje dubbelzinnige vraag. De tekst komt, met fantasie vertaald, voor in een song.
@Alyrh: vat het 'advies' van HarrieG maar op als een cryptische hint. Als je de eindoplossing van week 3 hebt, moet je hiermee tot het juiste antwoord komen.
Dank voor je reactie HarrieG, ik vroeg een hint maar dit lijkt mij meer een advies. M'n fantasie heb ik al rijkelijk gebruikt, zelfs suggesties van diverse muzikanten konden mij niet op het goede spoor brengen.
@Alyrh Gebruik je fantasie in versterkte mate
Ondanks alle hints kom ik er niet uit. Heb wel de eindoplossing, dus ook de ontbrekende letter. Maar dat is voor mij niet genoeg. Alle voorgaande hints leiden bij mij nergens naar. Wie geeft mij een hint die naar het gevraagde nummer leid?
Nathaliek31, bedankt. Daar kan ik mee verder.
@Martijn: eigenlijk heb je wel gelijk, 2 zwangerschappen. De vraag had misschien beter kunnen zijn: welke actrice speelde de andere zwangere vrouw?
Ik weet de serie, maar tel twee zwangerschappen. Welke wordt hier bedoeld?