
Volkskrant Weekpuzzel Zomerquiz 2025
Andre, ik kan een codering maken waarbij ik de letters voor Ted de laagste dobbelsteen waarde geef bijv 1 nummer dsteen + 1 nummer dsteen = A dan eindigt de laatste op 1- 6 omdat ik maar gebruik maak van 6 letters. Maar dan zie ik de connectie niet hoe ik het aantal worpen kan bepalen. om het laagste getal te vormen.
Alida, het gaat om een manier om van worpen letters te maken.
Een worp met 2 dobbelstenen heeft een uitkomst, bijv het aantal ogen. Elke uitkomst correspondeert met een letter, op basis van de door jou bedachte codering. Bijv 2=A, 3=..., tot 12=Z (Dit is maar willekeurig, waarschijnlijk heb je een andere codering nodig)
Dan ga je gooien. De eerste worp levert D, de 2e E enz tot je de hele zin hebt.
Ik hoop dat je hier iets mee kunt.
vanwege een vakantie kom ik pas laat aan de puzzel toe. Maar ik blokkeer totaal op 2-5
Ik gebruik de zelfde digitale mogelijkheid als vorige week. maar zie niet in hoe ik op logische wijze gebruik kan maken van dobbelsteen 1 of 2 en de lettertekens. Vanuit een zijde kan ik de letters benaderen maar kan dat niet combineren met "worpen" Ik zie in de hints ingewikkelde systemen voorbij komen maar ik zie het licht niet, En de eindopdracht toont me ook geen hint wie kan me verder helpen?
@Mikael kijk nog eens goed naar de laatste stap in de opgave, welke omzetting doe je daar?
@cor: iets duidelijker hint mogelijk? Denk dat iedereen wel weet welke letter dit moet opleveren, maar is wel leuk deze ook echt op te lossen
Denk dat ik eruit ben met dank aan de digitale mogelijkheden. Niet helemaal zeker maar de letter past perfect in de eindopdracht,
@nicci de sleutel is niet numeriek
Ik ben gestopt met piekeren, kom er ook niet uit. Heb de letter dankzij de uitleg van Wisse over de letters 1,2,3 en 5.
Pieker me suf, maar snap er niets van. Is er nog een hintje mogelijk?
@MineB
"Er wordt ook een getal gevraagd maar dan toch ook weer een letter"
Het blijft moeilijk voor mij
Ik kan wel een systeem bedenken maar omdat je met de dobbelstenen gooit, zal de codering bij iedereen anders zijn.
Er wordt ook een getal gevraagd maar dan toch ook weer een letter
Kortom hier loop ik op vast.
Heeft er iemand een hint?
Ik heb alles opgelost van deel 2. Alleen vraag 5….ik kom er maar niet uit welke codering ze bedoelen.
Ik kan diverse coderingen bedenken, met 11 uitkomsten, of 21, of 36 bijv(en nog veel meer varianten, je hebt er minstens 7 nodig). Maar ik haal uit de opgave niet welke codering Wisse in gedachten heeft. Kan je ook een worp hebben die niet telt (omdat die uitkomt op een letter niet in de zin, bijv B)? Of is het alleen andersom bedoeld: Bestaat er een serie worpen waarmee je deze zin kunt maken). Volgens de opgave zouden er zelfs meerdere bedoelde coderingen mogelijk zijn (want meer dan 1 mogelijke uitkomst van de som voor "Ted", bijv tWaalf of tWintig (dat is niet mijn letter), maar ik heb in alle gevallen een unieke waarde voor "Ted". Echter, omdat ik wel alle 26 letters kan maken bijv, is in elk geval die codering dus niet de bedoelde.
Kortom, er zijn volgens mij vele mogelijkheden voor een codering (eigenlijk mappings), en dus meerdere letters als antwoord mogelijk.
Of kijk ik met mijn informaticahoofd te ingewikkeld?
@Martijn: ik heb precies hetzelfde. 3 oplossingen voor Ted, waarvan 2 met dezelfde 2e letter. Iemand anders iets gevonden?
Dag oude en nieuwe bekenden!
@Monique: ik lees het gewoon als 3x gooien met twee dobbelstenen om aan ted te komen, en die worpen optellen (itt alle worpen voor "De zaden van"). Nu de codering nog...
Ik snap nog geen jota van de codering, maar de zinsnede "alle worpen voor de naam ‘Ted’" is wel voor meerderlei uitleg vatbaar.
Ik heb wel een systeem waarmee ik de zin kan gooien, maar ik krijg dan drie mogelijke waarden voor 'Ted', en daarvan hebben er maar twee dezelfde tweede letter (waaronder die met het laagste getal). Hebben meer mensen dit, of moet ik een ingewikkelder systeem bedenken? Gezien de omschrijving van de te gebruiken letters in het eindantwoord, denk ik wel dat mijn oplossing klopt voor vraag 5.